alternate content

Eğitime Katkı

En önemli değeri yetişmiş insan gücü olan ülkemizin daha gelişmiş ve uluslararası alanda söz sahibi olabilmesi eğitim konusunda yapılacak etkin ve yaygın yatırımlara bağlıdır.

Çolakoğlu Metalurji, ülkemize katma değer sağlamak amacıyla hayırsever eğitim projeleri gerçekleştirmiş, Milli Eğitim Bakanlığı ve ilgili kuruluşlara bağışlamıştır.

Çolakoğlu Anadolu Kız Meslek ve Kız Meslek Lisesi, GebzeGebze Pratik Kız Sanat Okulu olarak kurulan okul, 1983 yılında merhum Mehmet Rüştü Çolakoğlu tarafından yaptırılan yeni binasına taşınmıştır. İlerleyen yıllarda ek binalara kavuşan Çolakoğlu Anadolu Kız Meslek ve Kız Meslek Lisesi’nde örgün eğitim de 962, açık lisede 61, anaokulu'nda 70 öğrenci ile toplam olarak 1.093 öğrenci okumaktadır.
www.colakoglumeslek.k12.tr

Çolakoğlu İlköğretim Okulu, DilovasıÇolakoğlu Metalurji A.Ş. tarafından, 2004 yılında yaptırılan Çolakoğlu İlköğretim Okulu İzmit’in Dilovası ilçesinde bulunmaktadır. Modern bir eğitim kurumu olan okul 20 derslik, 2 Fen laboratuvarı, 1 Kütüphane, 1 çok amaçlı salonu ile 600 öğrenciye eğitim vermektedir. Çolakoğlu Metalurji, 2004-2005 eğitim öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilen okula desteğini sürdürmektedir.

İstanbul Teknik Üniversitesi Mehmet Rüştü Çolakoğlu Erkek Öğrenci Yurdu, İstanbul

MATPUM
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Araştırma Tasarım Planlama ve Uygulama Merkezi, Ankara

Ortadoğu Teknik Üniversitesi bünyesinde kurulan MATPUM (Mimarlik Araştırma, Tasarım, Planlama ve Uygulama Merkezi) fakülte bünyesinde var olan birikimin ve kültürün kurumsallaşmış bir yapı içinde diğer paydaşlar ve uygulama alanı ile paylaşılmasını, ve bu paylaşımın eğitim ve araştırma ortamını geri beslemesini amaçlamaktadır. Çolakoğlu Metalurji’nin desteği ile 2004 yılında kurulan MATPUM binası, mimarlık fakültesine yakışan bir estetiğe ve işlevselliği sahiptir.
http://matpum.metu.edu.tr

Kocaeli Fen Lisesinin 1 katı, Kocaeli

Tatlıkuyu İlköğretim Okulunun 3 Dersliği, Gebze